Home   aktualności   Szlachetna Paczka!

Szlachetna Paczka!

plakat_2018_DRUK_bez_spadow-kopiaSzanowni Rodzice! Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w akcji „Szlachetna Paczka”. To inicjatywa placówki, która ma za zadanie kształtować młodych ludzi na empatycznych, pomocnych, szczerych, przekonanych, że dobro powraca.
Poza placówką, my – jako cały zespół – prywatnie, angażujemy się w ten wolontariat tak samo, dzieląc się tym, co mamy: podarunkami, czasem, sercem.
W tym roku pomagamy rodzinie, która boryka się z problemem niepełnosprawności, nieuleczalnej choroby mięśniowo – neurologicznej u chłopców w wieku 6 i 10 lat.
Małżeństwo Pani Joanna i Pan Krzysztof 10 lat temu pobrali się. Jako szczęśliwi, młodzi ludzie kupili mieszkanie decydując się na kredyt. Cztery lata później urodził się pierwszy syn, u którego kilka miesięcy po urodzeniu stwierdzono miopatię wrodzoną – chorobę neurologiczno-mięśniową. Jedynym lekiem na chorobę jest rehabilitacja, która pozwala jedynie zatrzymać postęp choroby. Po kolejnych 4 latach walki z chorobą na świat przyszedł drugi syn .. u którego również zdiagnozowaną tą samą chorobę. Scenariusz jest przykry.
W formularzu Szlachetnej Paczki widnieje informacja, iż dochód na osobę w rodzinie to 520 zł, ponieważ rodzinę utrzymuje jedynie tata, dzieci otrzymują świadczenie 500+ oraz zasiłek pielęgnacyjny. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb .. z informacji otrzymanych od koordynatora rodziny wiemy, iż Pani Joanna i Pan Krzysztof mają zadłużenie w spółdzielni, mają problemy ze spłacaniem kredytu, nie mają żadnej pomocy. Sam miesięczny koszt dojazdów do Warszawy to suma ok. 1000zł.
Chłopcy są pod opieką 12 specjalistów: neurologa, kardiologa, pulmonologa, endokrynologa, urologa, chirurga, ortopedy, genetyka, okulisty, otolaryngologa, ortodonty oraz stomatologa. Dodatkowo, na co dzień chłopcy pracują z rehabilitantem, neurologopedą, logopedą, terapeutą SI, terapeuty zajęciowego.
Ponieważ choroba ta powoduje wiotkość mięśni chłopcy mają problemy z połykaniem i odkrztuszaniem, w związku z czym są karmieni pozajelitowo oraz kilka razy dziennie mają odsysany śluz. Ze względu na tak duże potrzeby, mama chłopców nie jest w stanie podjąć pracy. Każdego dnia, walczy o poprawę jakości życia najdroższych dla jej serca osób.
Czy trzeba mówić więcej, czy trzeba podkreślić heroizm tej rodziny? Są bohaterami.
Ich potrzeby patrząc przez pryzmat sytuacji, z którą się mierzą są naprawdę niewielkie. Proszą głównie o odzież dla chłopców, żywność i prześcieradła. Produkty te pozwolą im odciążyć domowy budżet, a zaoszczędzone pieniądze zwiększą częstotliwość działań i pracy z chłopcami. Jest jeszcze jedna specjalna część listy – podarunki specjalne, to forma prezentu na święta. Zidentyfikowane, wyjątkowe, dające wyraz ludzkiej empatii i wsparcia.
Będziemy wdzięczni, dumni, szczęśliwi i na pewno wzruszeni, jeśli uda nam się namówić Państwa do pomocy nam i rodzinie. W każdej szatni jest miejsce na zbiórkę przedmiotów. W razie pytań serdecznie zapraszamy, akcję koordynują Pani Jowita (gr. IV) oraz Pani Iza (gr. III).
Podarujmy im kawałek serca.

Lista potrzeb Lista potrzeb 2

 

Comments are closed.