Szanowni Rodzice,

Informujemy, iż godnie z decyzją podjętą przez Ministra Edukacji Narodowej dzałanie placówek oświatowych zostaje zawieszone. 

12-13.03.2020r. Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 „Pod Topolą” pełni jedynie funkcję OPIEKUŃCZĄ. Nie odbywają się żadne zajęcia, nie przyjmuje instruktorów, mamy prawo przyjąć dzieci jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach. 

Od razu odpowiadamy na Państwa pytanie – rodzicom dzieci do 8 r.ż. przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy (14 dni). Więcej informacji na ten temat oraz wzór do wypełnienia pod poniższym linkiem. 

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/komu-przysluguje-dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly-/2537033

Od dnia 16 do 25.03.2020r. działania edukacyjne i opiekuńcze zostają zwieszone całkowicie. Nie przyjmujemy dzieci w ŻADNYM wypadku. 

Po co i dlaczego? Na wszystkich spotkaniach otrzymujemy informację o tempie rozprzestrzeniania się wirusa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na funkcjonowanie dzieci, które przez brak odpowiedniej higieny oraz ilość miejsc i osób, z którymi mają styczność rozprzestrzeniają to najszybciej. W związku z tym, prosimy, by nie traktować tego jak ferie. To nie są wakacje, nie jest urlop, to czas, kiedy powinniśmy odpowiedzialnie i świadomie przestrzegać wytycznych, by uniknąć globalnej panademii oraz ograniczyć możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. 

Prosimy, by w pełni odpowiedzialnie i świadomie podejść do problemu. Nie odwiedzać sal zabaw, placów zabaw, boisk, skate parków. Placówki użyteczności publicznej na terenie Gminy Raszyn (GOS, CKR, Świetlica Środowiskowa itd.) również nie będą prowadziły działań – by nie tworzyć okazji do spotkań oraz skupisk ludzi - z założenia potencjalnych sytuacji do zarażenia się. 

Serdecznie prosimy o zachowanie powagi sytuacji oraz odpowiedzialność w podejmowanych działaniach. 

Zachęcamy do śledzenia stron
Urzędu Gminy Raszyn: http://raszyn.pl

Serwisu RP: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie: http://pruszkow.psse.waw.pl

Nr ALARMOWY do PSSE w Pruszkowie – tylko w uzasadnionych przypadkach: 

798 498 471

 

Nr na bezpłatną infolinię NFZ (czynna 24h 7 dni w tygodniu):

800 190 590

 

Bardzo liczymy na Państwa odpowiedzialność.

Z życzeniami zdrowia, 

Dyrektor wraz z Zespołem Przedszkola „Pod Topolą”

 

Polityka prywatności

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że Czytaj więcej…

Zrozumiałem

fblogo glowne


 

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 „Pod Topolą” w Raszynie 
sekretariat@przedszkoletopola.pl 
Siedziba ul. Pruszkowska 21c 05-090 Raszyn
tel. 22 498 14 06 Pn.-Pt. 7:00-17:30